לקפוץ למים ולעלות לשחק על בימת התיאטרון

בהצלחה מרובה, הסתיים עוד ג'אם פלייבק במרכז פסיכופלייבק,  כמו בכל פעם, הגיעו משתתפים מקבוצות שונות, שיתפו סיפורים, הקשיבו לסיפורים, צפו בסצנות תיאטרון מתוך סיפורים של אחרים וכמובן שיחקו בעבור אחרים את סיפוריהם. היו כאלו שהגיעו בפעם הראשונה, היו שהגיעו עם שנים של ניסיון, הכרות ופעילות בתחום תיאטרון פלייבק, פסיכודרמה ומה שביניהם. אלו מבינכם שעדיין לא הגיעו ושואלים את עצמם "מה קורה שם?" מוזמנים לקרוא מתוך חוויות וסיפורים של המשתתפים מהמפגשים האחרונים:

http://www.psychoplayback.com/articles-and-experiences/

במהלך המפגש עלו סיפורים וחוויות בנושאים שונים. סיפורים על רחובות תל אביב והכוח להדוף חיבוק לא רצוי, דלתות ומנעולים, רצונות ומעצורים. בהקשר של נשים וגברים, בהקשר של שוטרים וגנבים, על ילדים בעידן דיגיטלי, התלבטויות בהקשר לצורת חיים והשלמה עם של הפרוטגוניסט עם הקצב המתאים. עלו סיפורים על סכסוך בעבודה, סכסוכים עם דמות סמכות ואכזבה, משוטר ובירוקרטיה, ואפשרות שינוי הסיטואציה.

לנושא בו עסק האירוע הסוציודרמטי התחברו המשתתפים ממקומות שונים, כאשר אצל כל אחד הסיפורים נגעו בצורה שונה כאשר הם מתחברים לסיפורים שעלו בחלל החדר מתוך חוויותיהם הפרטיות. בין הנושאים השונים עבר לו חוט שני שחיבר בין הסיפורים האישיים של המשתתפים לנושא קולקטיבי בו עסק המפגש. הנושאים המרכזיים אותם הביעו המשתתפים עסקו בהתלבטויות, בהחלטה ליזום ובכוח לפעול.

נראה שאצל כלל המשתתפים נושאים אלו באו לידי ביטוי במפגש עצמו באמצעות התלבטות "האם לקפוץ למים ולעלות לשחק על בימת התיאטרון" או להישאר על החוץ ולצפות בשחקנים המוכשרים מבטאים את החזרותיהם לסיפורים. היה מרשים ומשמח לראות משתתפים שנכספו לתיאטרון פלייבק בפעם הראשונה נעמדים על הבמה "כתף אל כתף" עם שחקנים ותיקים ומיומנים, ויחד מצליחים למצוא מקום בו הם נותנים לתחושותיהם ביטוי בפעולה תוך שמירה על כבוד המספר.

כל מי שרוצה לכתוב ולשתף את החוויות שלו מהג'אם האחרון, מוזמן לשלוח אלינו את כתביו. חלק מהכתבים יעברו עריכה מקצועית ויפורסמו באתר פסיכופלייבק.

כותבים שעבודתם תפורסם, יקבלו כניסה חינם לארוע ג'אם הפלייבק הבא שיחול ביום חמישי הראשון של החודש הבא.

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי