כנס פלייבק ארצי 2012

כבכל שנה, גם השנה נערך כנס תיאטרון פלייבק ארצי. השנה הכנס עוסק בשפת הפלייבק ונוגע בהיבטים שפתיים שונים בהקשר לתיאטרון הפלייבק. מרכז פסיכופלייבק בחר להעביר סדנא הנקראת "מבטן לבטן, תקשורת א-ורבאלית בתיאטרון פלייבק" ונוגעת בהיבטים הקשורים לשפה הריגשית ותיאטרון פלייבק.

מילים הינם צורת תקשורת ורבאלית המהווה אחד מהכלים לייצוג מציאות פנימית. תקשורת ורבאלית היא צורת תקשורת מורכבת הבנויה על תקשורת בסיסית יותר, פרימיטיבית יותר. מעצם היותה כזו, היא עלולה לאבד חלק ניכר מהחוויה הפנימית, בניסיון לתרגמה החוצה. פעמים רבות במקום לבטא את עולמו הפנימי של המספר, המילים הופכות להגנה מפני גישה למשמעות פנימית, למחסום מפני גישה למציאות פנימית ולזיכרון.

לעיתים המספר מבטא את המציאות פנימית שלו בצורה מדוייקת יותר באמצעות תקשורת תחושתית. לדוגמא, באמצעות שפת פעולה. ולעיתים, המספר מבטא באמצעות תקשורת ורבלית דבר אחד, אך השחקנים חשים תחושות נוספות המבטאות את המציאות הפנימית שלו. תחושות אותם הוא מעביר באמצעות "הטענה ריגשית" – טלא, הזדהות השלכתית והעברה.

במהלך הסדנא, נחקור את מרחב ההקשבה הריגשית שלנו כשחקנים ומנחים ונחפש את הסיפור הליבה המצוי בתוך הסיפור המסופר. נאפשר לתחושות אותן אנו חשים במרחב האינטר-סובייקטיבי לבוא לידי ביטוי על הבמה. נמתח את המרחב שבין המספר ובין התחושות אותם אנחנו מרגישים כשחקנים, מוסיקאים ומנחים. כל זאת על מנת להחזיר למספר את עולמו הפנימי בצורה מדוייקת ככל האפשר.

למידע נוסף או הזמנת סדנאות מותאמות אישית,

צרו קשר ואנחנו נחזור אליכם.

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי