מודל לשיח חברתי המוני


מודל לשיח חברתי המוני – ממאהל מחאה למעגל הדברות


במוצאי שבת 10/9/2011 בשעה 21:00 יתקיים אירוע בשם "ממאהל למעגל: 1,000 שולחנות עגולים", אותו יוזם צוות פעולה חברתי מתוך ה-האבּ (מרחב ליזמות חברתית, סביבתית וטכנולוגית) בשיתוף עם מטה המאבק לצדק חברתי.
אירוע זה הוא הזמנה והזדמנות לכל משתתף להעלות סוגיות קריטיות להצלחת השינוי החברתי ולגבש מחוייבות למימושן.הארוע יתקיים ברחבת מוזיאון תל אביב וברחבי הארץ באמצעות דיון סימולטני עם למעלה מ 10,000 משתתפים שיעסקו בשאלה: מה זה צדק חברתי בישראל ואיך נגרום לו להתממש?


במוצאי שבת האחרונה, 27.8.2011 השתתפתי בפיילוט הכנה לארוע, בו נכחו כ-440 מנחי קבוצות שונים מכל רחבי הארץ והציעו הצעות על מנת לשפר את מודל השיח המתהווה.

במהלך הארוע חלק שימשו כמנחים והשאר שימשו כמשתתפים.כולם בעלי רצון בשינוי, רצון לקחת חלק בדבר הגדול הזה שמתהווה, לקחת חלק פעיל בשינוי מאוד משמעותי בשיח בחברה הישראלית.


במעגלים של 10 משתתפים סביב שולחן עגול, ישבנו והעלנו רעיונות לחלל.מהו צדק חברתי, מה הביא אותנו לכאן, אילו שני שינויים הייתי רוצה לראות בחברה הישראלית, ומה אני ההיתי עוזה למען השינוי המיוחל.הרעיונות הפרטיים בשולחן העגול הפכו לרעיונות קולקטיביים של שולחן שלם ועברו באמצעים טכנולוגיים לשולחן מרכזי שריכז את שלל הרעיונות והתחושות שעלו מהשולחנות השונים.


חברי השולחנות העלו את תחושותיהם והשיבות בגללם הגיעו, סיבות כגון: אני פה כדי לתרום, אני רוצה להיות חלק ממה שקורה פה בחודש-חודשיים האחרונים, לשמר את המומנטום, זו הזדמנות להשפיע בתוך המעגל, חידוש רגשות ותקוות שכבר היו על סף ייאוש, מקום להביא את הכלים שלי לידי ביטוי.עלו רצון עז בשינוי כללי בחברה הישראלית, המשתתפים הביאו רצון לשנות סידרי עדיפויות, שהצבא יפסיק להיות פרה קדושה, שינוי בהתיחסות לנושא החינוך,  להעביר את האחריות מהפקידים במשרדים אל האנשים בשטח , השתתפות במעגל העבודה, בעיקר מצד חרדים ונשים ערביות, שינוי ביחס של השלטון לאזרחים, שלטון שמשוחח עם האזרחים ושומע להםשינוי מתרחש במגע בין אנשים, שיח מתמיד בין העם לממשלהוכמובן עוד מאות נושאים ורעיונות אחרים.מעבר לרמה הפרקטית, ומעבר לתחושת העשייה, היתה תחושת הקלה מתוך היכולת לדבר, לשתף ולהשמיע את הסיפור האישי בתוך המהפכה הקולקטיבית הזו שסוחפת אחריה מגזרים וקבוצות רבות לתוך מכנה משותף אחד של רעות והדדיות.


במוצ"ש  10/9/2011  יתקיים הארוע המרכזי ואנשי ה-האב מזמינים אותך לקחת חלק בהנחייתו.על מנת להשתתף באירוע – אנא אשר השתתפותך בקישור הבא.

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי