מרכז פסיכופלייבק מציע מגוון סדנאות אותם ניתן להזמין למקומות עבודה, אירגונים, בתי ספר, צה"ל ומוסדות שונים. לפרטים נוספים, להזמנות ימי עיון , סדנאות וכנסים. השאר פרטים ונחזור אלייך.

הסדנאות מתאימות לימי עיון והעשרה, או כל פעילות חברתית אחרת כגון: מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, ימי הולדת וארועים פרטיים אחרים. הפעילויות יכולות להערך אצלכם או במרכז פסיכופלייבק  בתל אביב. כל אחת מהסדנאות יכולה להיות חד פעמית או תהליכית בהתאם לצורכי הלקוח.

להלן רשימת הסדנאות המרכזיות. למידע מורחב לגבי כל סדנא, לחץ על הסדנה המתאימה.

תיאטרון פלייבק ואימפרוביזציה

נכיר אחד את השני ואת עצמינו דרך סיפורים ותיאורים של מצבים בחיים, ובאמצעות טכניקות בסיסיות שנלמד ניצור שיקופים ונעלה את הסיפורים האישיים על בימת הפלייבק. במהלך הסדנא נערוך הכרות עם כלים וטכניקות תיאטרליים מתוך תיאטרון פלייבק. נלמד אלמנטים בסיסיים מעולם התיאטרון והאימפרוביזציה ונקביל אותם למהלך חיינו.

פסיכודרמה

פסיכודרמה היא שיטת טיפול המשתמשת בכלים מעולם הדרמה והמשחק ושמה במרכז את כוחה של הספונטניות כאשר להבדיל מפסיכואנליזה במקום לדבר על זה, עושים את זה. הסדנה יכולה להיות מורכבת ממפגש חד פעמי או מסדרה של מפגשים הכוללים התנסויות באמצעים פסיכודרמטיים המאפשרים התבוננות באלטרנטיבות העומדות לרשותינו לפתרון קונפליקטים חיצוניים ופנימיים.

פסיכופלייבק

במהלך הסדנא בקבוצה, נערוך הכרות עם כלים וטכניקות תיאטרליים מתוך תאטרון הפלייבק.

נשלב לתוך עבודת הפלייבק כלים מתוך הפסיכודרמה והדרמה תרפיה , נכיר את שיטת מעגלי ההקשבה ונשתמש  בה כחלק מתהליך של העצמה אישית, למידה והתבוננות פנימית.

נכיר את עצמנו ואחד את השני דרך תנועה, דמיון ויצירה. דרך סיפורים ותיאורים של מצבים בחיים ובאמצעות טכניקות בסיסיות שנלמד ניצור שיקופים ונעלה את הסיפורים האישיים על בימת הפלייבק.

דרך גוף – סדנת תנועה

דרך הקשבה לגוף שלנו, אנחנו מסוגלים להביע תחושות ומצבים פנימיים ולהשתחרר ממתחים ומעצורים. החיבור בין הגוף והנפש מאפשר לנו לחוות ללא מילים וללא הגדרות את עצמינו ואת האחר באמצעות תנועה ומוזיקה, באמצעות הריקוד הפנימי. בסדנא זו נתבונן בתנועותינו הבסיסיות, החל מתנועת הנשימה וכלה בשפת הגוף ובאיברים המובילים. נקבל את גופנו, נזוז ונרקוד – במעגל, מול מישהו אחר או לבד עם עצמי.

דרך המוסיקה – סדנת מוסיקה

המוסיקה היא שפה אוניברסלית המחברת בין בני אדם בצורה מאוד טיבעית. באמצעות המוסיקה, במסגרת הסדנא, המשתתפים מקבלים הזדמנות להביע את המוסיקה הפנימית האישית שלהם, להקשיב לאחר ולתת מקום לאחר, להוביל או ללוות, מקבלים הזדמנות להפתח, לבטא את עצמם באמצעים מוסיקליים ומילוליים, כמו גם, לבטא את עצמם בעזרת הצלילים.

הסדנה כוללת התנסויות באמצעים מוסיקליים שונים ומאפשרת הבעה אישית וקבוצתית.

דרך הידיים – סדנת אומנות

סדנא המבוססת על ההנחה שעצם יצירת אמנות היא תהליך מרפא (Art as Therapy). היצירה ותהליך היצירה עצמו, עומדים במרכז הסדנא תוך התיחסות לתכנים ולתובנות הטיפוליות העולות במהלך הסדנא מה"לא מודע" וע"י עיבוד מילולי או יצירתי אומנותי. הסדנא כוללת נגיעה באמנות, בתהליך היצירה כדרך לביטוי העצמי האמיתי של האדם ובשיתוף התכנים העולים מתוך תהליך היצירה האומנותי.

דרך המילים – ביבליותרפיה

נעזר בטקסטים ספרותיים על מנת לבטא את עולמינו הפנימי. במילים מדוייקות, מילים ספונטניות ואינטואיטיביות, מילים אותם אני נתתי לחוויה ולנרטיב האישי ומילים אותם נתנה הקבוצה במפגש האינטר פרסונלי. נכתוב סיפורים אמיתיים ודימיונים, נקרא טקסטים ונפגש עם הסופר שכותב את סיפור חיינו. נעזר באגדות ובמיתוסים, בארכיטיפים של יונג ובמסעו של הגיבור – מסעינו אנו.

דרך תמונות – פוטותרפיה

באמצעות צילומים ותמונות נחשף לדרכי התבוננות וביטוי נוספים בדיאלוג שבין עולמינו הפנימי ובין העולם החיצוני, בין הנרטיב המלוה את חיינו בנקודת הזמן הנוכחית, לבין הנרטיב הקולקטיבי של הקבוצה. נעזר בחומר צילומי כגון: צילומי משפחה, צילומים השלכתיים או בצילום פעיל בתוך הטיפול, כדי לשקף ולבטא נקודת מבט סובייקטיבית ורגשית ובכך לאפשר צמיחה אישית ומודעות.

דרך הטבע – תרפיה בטבע

הטבע מזמן לנו מפגשים עם עולם הספונטניות שלנו, הדימיון והיצירה. הטבע מרפה מעצם היותו מגרש משחקים ומספק לנו תפאורה לדרמה של חיינו. במרחב הביניים הזה, נלמד להקשיב לאדמה, לעצים ולרוח. נתבונן על העולם ועל עצמינו בצורה שונה. נעצור את הריטואל היום יומי ונקשיב לקצב הטבע.

דרך קלפים – קלפים טיפוליים

סדנא המאפשרת לקבוצה לבטא נושאים פנימיים אישיים או להתיחס לנושא מסוכם מראש באמצעות קלפים טיפוליים. באמצעותם. הקלפים הם כלי חזותי, מיידי, נגיש ולא מאיים המחבר אותנו באמצעות תמונה, ציור, מילה או מסר עם תחושותינו הפנימיות.

לפעמים אנחנו בוחרים את הקלפים ומעלים את הנושאים שמעסיקים אותנו ברמה המודעת, ולפעמים הקלפים בוחרים אותנו ובכך מאפשרים לנו מסע חקירה נפשית מעמיקה בנבכי הלא מודע.

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי